Oss wil einde bouw carnavalswagens in boerenschuren 25 mei 2008 - 13:14 - Van onze verslaggever: Chris
Bron: Brabants Dagblad
DEN HAAG/ DEURSEN / De gemeente Oss gaat een einde maken aan de bouw van carnavalswagens in boerenschuren. Dit zei een vertegenwoordiger van de gemeente bij de Raad van State in Den Haag.
Het optuigen van wagens voor de carnavalsoptocht is niet in overeenstemming met de agrarische bestemming van de schuren waar weken- of soms maandenlang wordt geklust.
De gemeente gaat in de stad Oss een centrale plaats aanwijzen maar een geschikte locatie is nog niet gevonden. De gemeenteraad heeft er al wel geld voor uitgetrokken.
Een en ander kwam aan de orde tijdens een rechtszaak die het Deursense echtpaar Van Lieshout momenteel voert bij de Raad van State. De Van Lieshouts hebben met carnavalswagens niets te maken, maar ze verhuren een bijgebouw bij hun boerderij als atelier aan een schildersechtpaar. Van de gemeente Oss kregen Van Lieshout en zijn vrouw een dwangsom aan de broek van 5.000 euro voor elke week dat ze hun agrarische bijgebouw verhuren voor niet-agrarische activiteiten.
Tijdens de rechtszitting bij de Raad van State vroeg de raadsman van Van Lieshout hoe het zit met het gebruik van boerenschuren door carnavalsverenigingen.
Het gemeentebestuur van Oss zei daarop dat het bouwen van carnavalswagens ook niet mag. De gemeente vindt het verhuren van een agrarische loods aan kunstenaars overigens niet te vergelijken met het bouwen van een praalwagen.
Het Deursense echtpaar kreeg in maart dit jaar van de rechtbank in Den Bosch voor een deel gelijk. Oss treedt terecht op tegen de verhuur van de boerenschuur, maar de dwangsom waarmee de gemeente Van Lieshout onder druk heeft gezet is veel te hoog, besliste de rechtbank.
De wekelijkse dwangsom van 5.000 euro kan oplopen tot 12.000 euro terwijl de maandelijkse huurinkomsten volgens opgave van Van Lieshout 550 euro per maand zijn. Uitspraak van de Raad van State over de kwestie binnen enkele weken.
[ Vorige ] - [ Terug ] - [ Volgende ]
|