Gisteren in het Brabants Dagblad door Bert van der Linden

27 jan 2010 - 7:43 - Van onze verslaggever: Chris

OVERLANGEL – De kleine gemeenschap van Overlangel , Neerloon en Keent presteert het iedere twee jaar om, gesteund door blaaskapel KON, een mooie pronkzitting te verzorgen in de Petjesbar. Steeds vinden plaatselijke artiesten weer stof voor optredens die lachsalvo’s oproepen. De ‘slachtoffers’ van (milde) spot moesten het in het voorbije weekeinde ontgelden.

De aanhang van het bestuur van De Nachtgravers was in een ballonvaartmand gekropen en wekte de lachlust op door een erotiekparty nog eens dunnetjes over te doen.

Drie andere dames van de aanhang, Dory van Eldijk, Dorine Tange en Jolanda van Heumen, waren uiterst kritisch op hun eigen lichamen die eens zo fraai gevormd waren.

De raad van elf hield een zoektocht naar leden en zette daarbij karikaturen neer van oud-kastelein Gert Jan Jansen en varkenshouder Ferry Voet. De Buuts in de ton waren van oudgediende Toon van der Loop die als krantenbezorger sterk voor de dag kwam. Onder meer over de brunch ter gelegenheid van zestig jaar OKSV. En daarbij waren geen verse levensmiddelen geserveerd. Het was dus een ‘oud-Hollandse brunch’. Dit onderwerp kwam vaker terug, evenals de asbest die op de toegangsweg naar het nieuwe bouwterrein in Overlangel is gevonden.

René van Griensven had over iedereen iets te melden, met als gevolg dat zijn buut erg fragmentarisch werd. Zijn meer uitgewerkte stukken (zoals het verhaal over Jos Arts die een reu kocht om te fokken waarna bleek dat de hond was gecastreerd) waren sterker. Frank Vos (16) ging als André Rieu nog eens in op het succes van de Maastrimuze.

De extravagant geklede Ilse Brand buitte haar act als toiletjuffrouw heel visueel uit. Een plat onderwerp maar humoristisch gebracht.

Heel goed was ook de rondrit van Plog met de touringcar van Voets Vakantie Voorziening. Met gevatte teksten, afgewisseld met stukken die door bekende personen waren ingesproken, kreeg Plog de lachers op de hand. Bewondering oogstte het feestduo de ‘drie musketiers’ met swing- en rapteksten vol ironie en humor. Tiny Reijs sloot de avond af met de beroemde voordracht van Paul van Vliet: je lacht je te barsten.

Carla en Hans van Griensven, die beiden veel voor de gemeenschap en het carnaval betekenen, werden door dorpsvereniging Keent verrast met een ode en rozen.

Brabants Dagblad

[ Vorige ] - [ Terug ] - [ Volgende ]

 
© Copyright 1997-2026 - Chris Kamps